SDITemplate Szűrő szerkesztő ablak

Innen: Szoftver Messiás Wiki
A lap korábbi változatát látod, amilyen Gandalf (vitalap | szerkesztései) 2014. október 1., 13:12-kor történt szerkesztése után volt.
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

Ez az ablak az SDITemplate általános adatbázisos keretrendszer része.

Szuro empty.jpg

Ezt az ablakot egy általános adatszerkesztő vagy kereső ablakról lehet megnyitni a szűrés gomb megnyomásával. Az ablak a hozzá tartozó kereső/szerkesztő ablak gyorskereső paneljén megjelenő fülek és kereső mezők beállítására, valamint egyéb adatszűrések beállítására való.

Ezen a lapon a felhasználó ablak szűrő szerkesztő ablakát fogjuk használni példaként. Ez azért jó példa, mert minden SDITemplate alkalmazásban vannak felhasználók, ezért a példa univerzálisan minden alkalmazásnál használható és kipróbálható. A többi adatkezelő ablakhoz más tartalommal jelennek meg a hozzájuk tartozó szűrő szerkesztő ablakok, de az itt leírt működési mód és a kezelőelemek funkciója azonos.

Szűrések típusai

Az adattábla szűrése kétféle lehet:

  • Adatok szűrése hivatkozások alapján. Ez az adattábla tételeit az alapján szűri, hogy milyen más tételekre hivatkoznak. Ezt a fajta szűrést használja ki az adatszerkesztő ablakok részletadat megjelenítő gombja.
  • Gyorsszűrés - adatok szűrése közvetlenül az adatszerkesztő ablakról. Azért gyorsszűrés a neve, mert nem kell újabb ablakokat megnyitni, gombokat nyomogatni az adatok szűréséhez. Általában elég begépelni a keresett érték egy részletét a neki megfelelő keresőmezőbe, a szűrés szinte azonnal és automatikusan megtörténik.

A szűrő szerkesztő dialógus ablak ennek megfelelően két fő részre tagolódik. Ez a két fő rész két külön fülön kapott helyet:

ClipCapIt-141001-145616.PNG

Vannak olyan ablakok, ahol egyik vagy másik fül hiányzik. Ezeken az ablakokon csak az egyik szűrési típus érhető el.

Adatok szűrése hivatkozások alapján

Hivatkozás lista

Ezen a fülön a felső részen egy lista található azokról a hivatkozásokról, amikkel az adott ablakon megjelenő tételek rendelkez(het)nek. A mi példánkban a felhasználó összesen négy hivatkozással rendelkezik.

ClipCapIt-141001-150110.PNG

A listában a legelső elem általában a tételt azonosítja. Látható, hogy ebben a példában a legelső elem neve "Felhasználó". Ha ez a szűrő érték ki van töltve, akkor az adattáblában az itt megadott egyetlen tétel jelenik meg, az összes többi ki lesz zárva. A fenti képen látszódik továbbá az, hogy a "Felhasználó" hivatkozás ki van választva. Eltérő színnel jelenik meg. A fül alsó részén található szerkesztő elemek mindig az aktuálisan kiválasztott lista elemre vonatkoznak.

Ebben a példában a hivatkozások a következők:

  • Felhasználó - a konkrét felhasználó ami az adattáblában megjelenik
  • Tulajdonos - csak azok a felhasználók jelenjenek meg amiknél a tulajdonos az itt megadott felhasználó
  • Felettes - csak azok a felhasználók jelenjenek meg amiknél a felettes az itt megadott felhasználó
  • Bejelentkezési csoport - csak azok a felhasználók jelenjenek meg amiknél a bejelentkezési csoport az itt megadott csoport

Más típusú adatkezelő ablakoknál más listák jelennek meg. Például szerződéseket mutató ablaknál megjelenhetnek hivatkozások a szerződő partnerekre, készlet mozgás tranzakciókat megjelenítő ablaknál megjelenhetnek hivatkozások a mozgatott árura stb. Közös bennük az, hogy a legelsőként megjelenő hivatkozás maga a megjelenítendő dolog (pl. szerződés esetén a konkrét szerződés).

Fontos: Az adattáblában csak azok a hivatkozás alapú szűrések érvényesülnek, ahol ebben a listában be van pipálva a hivatkozáshoz tartozó lista elem. Lehetséges szűrni arra, hogy a hivatkozás értéke üres. Ezt úgy lehet elérni, hogy az üres értéket tartalmazó szűrő mellé betesszük a pipát. Az alábbi beállítás azokat a felhasználókat fogja leválogatni, akiknek nincs felettese:

ClipCapIt-141001-150748.PNG

Hivatkozás szerkesztő

A fül alsó részén található kezelő elemek segítségével lehet a fent kiválasztott hivatkozást.

ClipCapIt-141001-151134.PNG

A "szűrt érték" egy hivatkozás típusú mező, amivel a szűrési értéket (hivatkozott értéket) lehet megadni. A "minden pipát töröl" gomb törli az összes pipát a listában (inaktiválja az összes hivatkozás alapú szűrést).

Gyorszűrések beállításai